UNDE NE DUCE BĂSE + POC_POC ? Salarii si pensii mai mici.

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • cata
    Penguins
    • Aug 2010
    • 24

    UNDE NE DUCE BĂSE + POC_POC ? Salarii si pensii mai mici.

    intamplator ma uitam la stiri pt ca de mult timp nu mai pun botu la toate babaurile de le scotastia pe cioc, si surpriza mare colac peste pupaza il vad pe base ca zice cu zambetu pe buze ca le ia de la gura bugetarilor 25 % , la someri 15 % si la pensionari la fel.
    nu-mi venea sa cred , parca era la o emisiune gen mondenii sau ceva de genu asta , asa de relaxat era omu nostru care ne zice SA TRAITI BINE da sa vedem cum.
    voi ce credeti ? mai avem vreo sansa?


    romania pe langa titanic e pistol cu apa
    macar de pe titanic au mai scapat cativa..
  • kowalski
    The Penguins founder
    • Aug 2010
    • 24

    #2
    cred ca mai bine am face o colony ship si am fugi cat mai departe de marinarii astia de ne-au condus in stanca la propria noastra disparitie de romani mandri si prosti ce suntem
    The PenguinS Leader

    Comment

    • cata
      Penguins
      • Aug 2010
      • 24

      #3
      Sunt prea satul de tot ce are el de zis, poate sa mai spuna si adevarul sau sa faca tot ce ii sta in puteri ca sa fie bine pentru mine este indiferent tot minciuna este, ca in povestea cu lupu lupu ...

      Comment

      • nana
        Penguins
        • Jul 2010
        • 55

        #4
        nu ne mai duc nicaieri ca nu mai au unde urmatorul pas ar fi sa disparem, oricum deja am vazut ca partidele au inceput sa si faca reclama, vor sa urmeze ei sa mai suga si ei banii care au mai ramas.
        Sunt atat de sictirit de toata treaba asta cu politica ca nici nu mai suport emisiunile de genul asta, pur si simplu schimb postul.

        Comment

        • bronz
          Junior Member
          • Aug 2010
          • 11

          #5
          sa stiti ca spre surprinderea mea in ultimul timp am intalnit destul de des oameni care ziceau ca sunt de acord cu ceea ce fac astia si ca au procedat cat de cat corect in ceea ce au facut pana acum, se refereau ca daca nu faceau taierile astea nu am fi rezistat in conditiile de fata. Eu unul consider ca au furta mult prea mult si ca se putea mai bine

          Comment

          Working...