Cum dam papucii.

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • seth
    Junior Member
    • Sep 2010
    • 3

    Cum dam papucii.

    Care vi se pare cea mai eleganta forma de a spune cuiva ca nu il mai placi sau ca ai pe altcineva..bineinteles ca ii spui si adevarul...ca asa gasesti o infinitate de motive...crezi ca trebuie spus fatza in fatza sau e mai bine la telefon..credeti ca e mai bine sa te mai vezi cu el/ea....crezdeti ca ar fii bine sa o/il mai consolezi ...sa da-ti raspunsuri si cum v-ar place sa vii se spuna..nu numai cum sa spuneti ca asta e ceva mai usor
    sigpic

    One Dream ,One Love
  • edyy
    Asgard Founder
    • Aug 2010
    • 352

    #2
    Simplu si usor asa cum am luat si eu in ultima relatie
    "Ar trebuie sa stam un pic mai departe 1 perioada..., nu stiu ce sa fac..., si tot asa...." si dupa ce iam dat 1 perioada spune "ar trebui sa nu mai fim impreuna" a ajuns fata la concluzia asta
    Asa ca posibilitati sunt destule si asta este 1 eleganta
    Ea era frumoasa ca umbra unui gamd ... Intre ape numai ea era pamant ...

    Comment

    • toli
      Member
      • Sep 2010
      • 32

      #3
      depinde: daca nu vrem sa-i ranim sentimentele facem incat sa fie cat mai elegant, ii spunem ca nu o meritam ( pe dracu ), ca merita ceva mai bun ( cum sa nuuu)

      daca nu ne pasa de fata respetiva: o trimitem la origini, facem astfel incat sa ne vada cu alta fata, mai ales daca ne-a calcat pe coada

      pe mine personal nu ma intereseaza modul de plasare al papucilor, mi se frange in general de ceea ce simte respectiva, daca ne-am despartit clar nu m-au interesat sentimentele fata de ea ( chiar daca sentimentele nu prea au stat la baza relatiilor mele cu fetele, abia acum ma intereseaza ce simte fata )

      Comment

      • RioDreams
        Junior Member
        • Oct 2010
        • 7

        #4
        Eu ca si modalitate o las mai moale ceva timp si vad cum reactioneaza daca se distanteaza treaba de la sine si ea nu comenteaza nimic e perfect , se subintelege ca nu mai avem treaba unu cu altul, daca nu atunci motive pretexe si tot asa pana ajungem la solutia initiala , imi e mai greu sa ii zic in fata :P ca nu mai am treaba cu ea si ca ma doare undeva de ea

        Comment

        • mussy
          Junior Member
          • Nov 2010
          • 17

          #5
          Originally posted by RioDreams
          Eu ca si modalitate o las mai moale ceva timp si vad cum reactioneaza daca se distanteaza treaba de la sine si ea nu comenteaza nimic e perfect , se subintelege ca nu mai avem treaba unu cu altul, daca nu atunci motive pretexe si tot asa pana ajungem la solutia initiala , imi e mai greu sa ii zic in fata :P ca nu mai am treaba cu ea si ca ma doare undeva de ea
          cred ca la fel as proceda si eu , sincer pana acum nu a fost nevoie sau dus lucrurile de la sine, sau au fost relatii ca se intelegea de la sine

          Comment

          • toli
            Member
            • Sep 2010
            • 32

            #6
            Ar mai trebuii adugat acii si cum vi s-au dat papucii , fara sa vrei se mai intampla si treaba asta.

            P.S: Sa vedem cine are curajul sa si recunoasca :P

            Comment

            Working...