Credeti in existenta vietii extraterestre inteligente???.

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • edyy
    Asgard Founder
    • Aug 2010
    • 352

    Credeti in existenta vietii extraterestre inteligente???.

    Credeti in existenta vieti extraterestre inteligente???si argumentati.
    7
    Da
    85.71%
    6
    Nu
    14.29%
    1
    Ea era frumoasa ca umbra unui gamd ... Intre ape numai ea era pamant ...
  • nana
    Penguins
    • Jul 2010
    • 55

    #2
    Exista domne,cum exista si pentru o furnica,omul.Iti dai seama ca pentru alte vietuitoare de pe pamant noi suntem, "The God" sau cum ai spus,extrateresti.Spre exemplu,o furnica nu cred ca ne vede pe noi mai degraba cred ca nici nu stie ca existam.Si la randul nostru nici noi nu vedem mai departe ceva ce nu stim ca ar exista.Daca nu ma insel am vazut un documentar in care s-a explicat ca daca creierul nostru nu stie ca exista ceva el nu va procesa ce a vazut chiar daca ochii nostri vad ceva...Sunt multe de spus asa ca fiti cu "mintea(ochi) in patru"

    Comment

    • blade
      Junior Member
      • Jul 2010
      • 9

      #3
      Originally posted by nana
      Exista domne,cum exista si pentru o furnica,omul.Iti dai seama ca pentru alte vietuitoare de pe pamant noi suntem, "The God" sau cum ai spus,extrateresti.Spre exemplu,o furnica nu cred ca ne vede pe noi mai degraba cred ca nici nu stie ca existam.Si la randul nostru nici noi nu vedem mai departe ceva ce nu stim ca ar exista.Daca nu ma insel am vazut un documentar in care s-a explicat ca daca creierul nostru nu stie ca exista ceva el nu va procesa ce a vazut chiar daca ochii nostri vad ceva...Sunt multe de spus asa ca fiti cu "mintea(ochi) in patru"
      Da.Eu cel putin cred ca exista.Trebuie mai intai sa stam sa ne gandim cum am aparut noi pe acest pamant,ca eu unul nu cred ca am aparut cum zice in biblie,trebuie sa fie altceva.Ca daca ne luam dupa biblie,care interzice incestul,cum s-au inmultit apoi fii lu adam si eva,unde ajungem cu crezutul asta in Dumneazeu Creatorul?

      Comment

      • chroma
        Junior Member
        • Aug 2010
        • 9

        #4
        Film in 2 parti ("Evidence:The Case For NASA UFOs") care implica un filmulet NASA si un cercetator care dezbate cu argumente cum ca existenta ozn-urilor it's a fact.
        Prima parte( cu subtitrare in romana) aici
        A doua parte (tot cu subtitrare in romana) aici
        Last edited by chroma; 14-08-2010, 05:38 PM. Reason: Adding links

        Comment

        • cata
          Penguins
          • Aug 2010
          • 24

          #5
          Da.

          Argument: la cate galaxy, cateva miliarde, sunt in univers trebuie sa fii incuiat ca sa crezi ca suntem singuri.

          Daca o sa ii intalnim vreodata ... asta e deja alt argument.

          Comment

          • kowalski
            The Penguins founder
            • Aug 2010
            • 24

            #6
            intrebarea ar fi daca totusi exista alte planete asemanatoare pamantului or avea si ele romani ? ) sau alta mai buna or avea rromi ? ))))))))))))
            The PenguinS Leader

            Comment

            • mineware
              Junior Member
              • Aug 2010
              • 4

              #7
              Trebuie sa aiba ca sa prospere , eu chiar cred ca sansele sunt prea mici ca sa nu mai existe viata si pe alte planete la cata varietate este in univers si cat de intins este.

              Comment

              • seth
                Junior Member
                • Sep 2010
                • 3

                #8
                cred ca exista pentru ca se zice ca am explorat decat aproximativ 2% din univers. nu cred ca sunt eu atat de norocos incat sa fac parte din cea mai inteligenta rasa din univers.
                nu ii contrazic pe cei care sunt de alta parere. depinde dupa ce filozof te iei...
                sigpic

                One Dream ,One Love

                Comment

                Working...